وزیر خارجه اتریش: برجام اولویت اصلی اتحادیه اروپاست

تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه اتریش برجام را اولویت اصلی اتحادیه اروپا خواند و گفت: تا وقتی ایران در برجام بماند، این قرارداد معتبر است.

وزیر خارجه اتریش: برجام اولویت اصلی اتحادیه اروپاست

به گزارش رسانه ها، کارین کنایسل روز دوشنبه پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا دربروکسل، طرفین برجام را به حفظ این قرارداد و اجرای تعهداتشان دعوت کرد.

او با اشاره به سناریوهای مختلف و احتمالی، خواهان خویشتنداری طرفین توافق هسته ای ایران شد.

وزیرخارجه اتریش با اشاره به گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره پایبندی ایران به برجام یادآور شد: ابتدا باید به یک سری از حقایق دست یابیم، چرا که نمی توان تنها بر اساس اخبار اولیه رفتار کرد.

به گفته کنایسل ایجاد خلاء و اعلام تهیه یک توافق جدید، به مثابه راهی غیرقابل عبور می باشد.وی ادامه داد، بااینکه همسایگان ایران انتقادهایی دارند. با این حال نمی توان برجام را کنار گذاشت، چرا که آن پیشرفت شگرفی در دیپلماسی بوده است.

بنابرگزارش روزنامه تریلور تاگس تسایتونگ اتریش، کنایسل در انتظار شنیدن اظهارات وزیر امور خارجه امریکا، مایک پمپئو در بروکسل است.

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در باره برجام امروز در بروکسل برگزار می گردد.وزیر خارجه آمریکا نیز قرار است امروز در بروکسل حضور یابد.

بعد ازخروج 18اردیبهشت ماه سال 97 آمریکا از توافق هسته ای و برگرداندن تمامی تحریم ها، ایران هفته گذشته به کشورهای باقیمانده در برجام 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داد وتاکید کرد: هر زمان که خواسته های ما تامین گردد؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، اما در غیر این صورت، جمهوری اسلامی مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد نمود.

9407**1590

منبع: ایرنا

به "وزیر خارجه اتریش: برجام اولویت اصلی اتحادیه اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه اتریش: برجام اولویت اصلی اتحادیه اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید