فرهنگ و هنر

فصل فراموشی فریبا بهترین فیلم جشنواره فونیکس ملبورن شد

به گزارش خبرنگاران، جشنواره فونیکس هر ساله نیمه اول آذر ماه در شهر ملبورن استرالیا برگزار می گردد و سال جاری از سینمای ایران فیلم فصل فراموشی فریبا علاوه بر دریافت جایزه اصلی، جایزه حقوق بشر را نیز دریافت کرد.

24 آبان 1398

عمود آخر؛ 40 خاطره پیاده روی اربعین از 40 شهید مدافع حرم

کتاب عمود آخر، مجموعه 40 خاطره از شهدای مدافع حرم از شهید حسین همدانی و مجید قربانخانی گرفته تا حسین معزغلامی و جابر حسین پور، در راهپیمایی اربعین است.

22 آبان 1398

جالب ترین برنده های جایزه نوبل ادبیات

تا اعلام اسامی دوبرنده نوبل ادبیات 2019، هشت روزدیگر باقی است. بعد از این که نوبل ادبیات در سال 2018 به علت اتفاقات حاشیه ای،هیچ برنده ای نداشت، این بار اهالی ادبیات درسراسرجهان، مشتاقانه منتظرند ببینندکدام نویسنده و شاعر به این موفقیت دست می یابند.

19 آبان 1398

سالار عقیلی در شیراز می خواند

به گزارش خبرنگاران، گروه موسیقی وزیری به سرپرستی کیوان ساکت با صدای سالارعقیلی دو هنرمند ملی کشور در شیراز همنوایی خواهند داشت.

14 آبان 1398

ساخت و ساز شهرداری تهران در باغ عمارت تاریخی

شهرداری منطقه 3 تهران بر خلاف قوانین موجود در بخشی از فضای سبز یک عمارت تاریخی اقدام به احداث یک ساختمان 3 طبقه نموده است.

7 آبان 1398

آلزایمر؛ نشانه ها، درمان و راه های پیشگیری

وب سایت عصر ایران: آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و دیگر کارکرد های مهم ذهنی است. آلزایمر معمولترین علت دمانس (زوال عقلی) است. گروهی از اختلالات مغزی که منجر به از دست دادن مهارت های فکری و اجتماعی می شوند، این تغییرات به اندازه ای شدید اند که می...

4 آبان 1398

پای مجلسی ها به پرونده مستوفی الممالک باز شد

بعد از گذشت حدود یکسال از جار و جنجال های عدم رسیدگی به خانه های تاریخی، حالا خانه مستوفی الممالک تهران صدایش بلند شده تا بلکه کاری صورت گیرد که عمارت مستوفی الممالک از نابودی رهایی یابد.

18 مهر 1398

بهترین جاده های دنیا با چشم اندازهای بی نظیر

خبرنگاران: به طور معمول، در مسافرت مقصد برای ما مهم است، اما این یک اشتباه است، گاهی جهت مهم تر از مقصد است، باور ندارید؟ حیف نیست که زیبایی های جهت را نادیده بگیریم؟ اینها پیشنهاد ما برای تماشای بهترین جاده های دنیا است.

15 مهر 1398

حرکت دانشگاه شهید بهشتی به سمت حل معضلات کشور

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گفت: 120 گروه آموزشی در این دانشگاه باید برای حل معضلات حرکت نمایند.

13 مهر 1398

کرجی ها با سینما آشتی می نمایند

فتانه احدی- البرز - خبرنگار:البرز هرچند در گذشته با مشکل کمبود شدید سالن و سرانه ناچیز جایگاه های سینما روبه رو بود، اما با اقدامات اخیر مسئولان فرهنگی استان به میزان قابل توجهی به ظرفیت سالن های سینما در کرج و سایر شهرهای استان اضافه شد.

13 مهر 1398

معرفی ظرفیت های گردشگری کردستان در نمایشگاه شهر گردشگر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: نمایشگاه شهر گردشگر فرصت بسیار مناسبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری و سرمایه گذاری این استان به علاقه مندان است.

11 مهر 1398

کار عباس کیارستمی در ایران تمام است...

کارگردان بین المللی ایرانی تصمیم گرفته است برای سومین بار فیلم خود را خارج از ایران و با بازیگرانی غیرایرانی بسازد. کیارستمی این بار ژاپن را برای کارگردانی انتخاب نموده است.

10 مهر 1398

سرلشکر باقری: 200 هزار سرباز در سال جاری گواهینامه مهارت دریافت می کنند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در سال 96 حدود 100 هزار سرباز و در سال 97 هم 160 هزار سرباز گواهینامه مهارت دریافت کرده اند، گفت: قرار است این تعداد در سال جاری به 200 هزار نفر افزایش یابد.

10 مهر 1398

کنترل موریانه در مسجد جامع کبیر یزد

عملیات اجرایی کنترل و پاک سازی موریانه های زمستان خانه مسجد جامع کبیر یزد زیر نظر گروه تحقیقات و کنترل عوامل بیولوژیک پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی یزد انجام شد.

7 مهر 1398

بقعه تاریخی شیخ کشف الدین انصاری در خلخال مرمت می گردد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مرمت بقعه تاریخی شیخ کشف الدین انصاری در خلخال اطلاع داد.

4 مهر 1398

پژوهشگاه باید به پژوهش های کاربردی بپردازد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پژوهشگاه باید به پژوهش های کاربردی و باز کردن گره از مسائل بپردازد.

2 مهر 1398

فاز دوم هتل ارگ در یزد با حضور دکتر مونسان به بهره برداری رسید

در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فاز دوم هتل ارگ در یزد به بهره برداری رسید .

31 شهریور 1398

برپایی نمایشگاه هنرمندان آذربایجان غربی در سازمان میراث فرهنگی

آثار هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی آذربایجان غربی در سالن هشتی سازمان مرکزی به نمایش گذاشته شد.

28 شهریور 1398

معماری 40 خانه تاریخی نجف آباد مورد آنالیز نهاده شد

40 خانه تاریخی در قالب تصاویر، نقشه های معماری و متنی توصیفی در باب کالبد و زندگی اجتماعی جاری در گذشته و حال در قالب پژوهش معماری خانه های تاریخی در نجف آباد در نشست تخصصی به همت گروه بنای پژوهشکده بناها و بافت های فرهنگی تاریخی پژوهشگاه آنالیز شد.

27 شهریور 1398

تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه دار گردد

نشست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با هنرمندان صنایع دستی برگزار گردید.

26 شهریور 1398
تعداد: (53)