معماری و عمران

شروع عملیات مرمت بقعه های تاریخی رودبند و محمدبن جعفر دزفول

یعقوب زلقی در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه مرمت و بازسازی بعضی از بقاع دزفول از سوی میراث فرهنگی شروع شده است، اظهار کرد: در حال حاضر مرمت بقعه تاریخی - مذهبی رودبند دزفول با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان شروع شده است.

25 فروردین 1399

ترمینال تبریز پس از 2.5 سال به بهره برداری می رسد

خبرنگاران: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ترمینال تبریز به مدت 25 سال به صورت نیمه کاره به حال خود رها شده بود، گفت: با توجه به افزایش مسافرت ها و گردشگران به تبریز اتمام و بهره برداری از این ترمینال لازم است.

14 فروردین 1399

البرهان: ارتش، اجازه کودتا علیه انقلاب ملت سودان را نمی دهد

رئیس شورای حاکمیتی سودان شورش عناصر سازمان اطلاعات این کشور راتلاشی ناکام برای کودتا علیه نظام مشروع و انقلابی این کشور خواند و دادستان کل سودان هم گفت که مجازات اعدام تا حبس ابد در انتظار آنهاست.

13 اسفند 1398

شبیه سازی دقیق شرایط مریخ در تالار مریخ

دانشمندان با شبیه سازی دقیق شرایط سیاره سرخ در یک اتاق موسوم به تالار مریخی دریافتند که زندگی می تواند در این سیاره جریان داشته باشد.

6 بهمن 1398

بهترین مناطق ایران برای سفر در پاییز کدامند؟

فصل پاییز به نیمه رسیده است. این فصل عشاق بسیاری دارد و به دلیل هوای خنک و رنگارنگ بودن طبیعت، مناسب سفر هست. ما در مطلب مقاصد سفر پاییزی، شما را با بهترین مقاصد برای سفر پاییزی آشنا می کنیم تا اگر قصد سفر داشتید، در انتخاب مقصد دچار سردرگمی نشوید.

11 دی 1398