70 درصد جمعیت روستایی و عشایر لرستان بیمه نیستند

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: 70 درصد جمعیت روستایی و عشایر استان هنوز تحت پوشش بیمه نیستند.

70 درصد جمعیت روستایی و عشایر لرستان بیمه نیستند

به گزارش خبرنگاران، علی جهانی در شورای هماهنگی رفاه با بیان اینکه در لرستان 750 هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: از این میزان افراد تحت پوشش، 130 هزار نفر بیمه گردیده اجباری و کارگاهی هستند، 400 هزار نفر شرایط اشتغال دارند ولی بستر اشتغال برای آن ها فراهم نیست.

وی با تأکید بر اینکه به طور متوسط تأمین اجتماعی لرستان ماهانه 100 میلیارد تومان مستمری بازنشستگی پرداخت می نماید، اظهار کرد: همچنین متوسط هزینه های درمان در استان 30 میلیارد تومان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه در سال بیش از 1400 میلیارد تومان هزینه های سازمان تأمین اجتماعی در استان است، گفت: در حوزه درمان جزء 10 استان برتر کشور هستیم.

جهانی با بیان اینکه در حوزه نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی لرستان احتیاجمند انسجام و تقویت هستیم، مطرح نمود: 70 درصد از جمعیت روستایی و عشایر استان هنوز تحت پوشش بیمه نیستند.

وی با تأکید بر اینکه روند اشتغال و آسیب شناسی اشتغال در لرستان قابل تعمق است، اضافه کرد: بیشترین ایجاد اشتغال را می توانیم در حوزه روستایی و عشایری داشته باشیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان اینکه 50 هزار نفر از جمعیت لرستان بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیک یکی از اقدامات ما در استان بوده است.

جهانی اعلام کرد: نظام بیمه روستایی از ساختار و مدل تأمین اجتماعی می تواند الگو گیری کند.

وی گفت: در حوزه بیمه بیکاری، جزء استان هایی بوده ایم که مقرری بیمه بیکاری را در یک سطح حفظ نموده ایم.

این مسئول با اشاره به کوشش برای حفظ اشتغال موجود، توضیح داد: در استان احتیاج به اشتغال پایدار داریم چراکه طرح های گذشته منجر به ایجاد اشتغال در لرستان نگردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "70 درصد جمعیت روستایی و عشایر لرستان بیمه نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با 70 درصد جمعیت روستایی و عشایر لرستان بیمه نیستند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید