نقوی حسینی: جمهوری اسلامی در 60 روزه آینده اقدامات اروپایی ها را رصد می نماید

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود: اکنون زمانی است که اروپایی ها باید در عمل پایبندی به تعهداتشان در برجام را نشان دهند؛ چون دیگر برای ما گفتار بی عمل فایده ای ندارد.

نقوی حسینی: جمهوری اسلامی در 60 روزه آینده اقدامات اروپایی ها را رصد می نماید

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره اقدامات ایران درباره برجام و دادن مهلت 60 روزه به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهداتشان گفت: امروز در جامعه بین الملل کاملاً آشکار است که آمریکا و غرب باعث ناکام ماندن توافق برجام شد. رفتارهای خصمانه آمریکا و خروج خارج از ضوابط بین المللی از برجام در کنار عدم پایبندی اروپایی ها به این توافق و عدم عکس العمل نسبت به اقدامات خصمانه آمریکا و خروج غیر قانونی اش در برجام همه از عواملی بود که منجر به ناکام ماندن برجام شد.

وی افزود: در شرایطی که برجام کارآمدی ندارد طرف های مقابل حاضر به عمل به تعهدات برجام خود نیستند آن هم در شرایطی که ایران کاملاً تعهداتش را اجرایی نموده است. حق مسلم جمهوری اسلامی ایران انجام اقدام متقابل نسبت به عدم پایبندی طرف های برجام به تعهداتش است. بنابراین آنچه که امروز در دستور کار دولت قرار گرفته است، یک حق برای ماست. ما ضوابط برجام را رعایت نمی کنیم؛ البته این به معنای خروج از برجام نیست. همان طور که اروپایی ها هم به تعهدات خود عمل نکردند و از برجام هم خارج نشدند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما نیز در همین حد پایبندی به تعهدات نخواهیم داشت در عین حال که در برجام می مانیم. این همان کاری است که غربی ها انجام می دهند. اگر قرار به انجام تعهدات باشد باید طرفین آن را به صورت عملی انجام دهند. آمریکایی ها خارج شدند و اروپایی ها هم هیچ کار عملی انجام ندادند. اکنون جمهوری اسلامی ایران اولین گام را برداشت. حالا نوبت اروپایی ها است که اقدامات خود را انجام دهند.

نقوی حسینی در خاتمه و در جمع بندی گفت: ما در مهلت 60 روزه اقدامات اروپایی ها را رصد می کنیم. اروپایی ها و غربی ها باید در عمل پایبندی به تعهداتشان را نشان دهند. گفتار بی عمل را زیاد شنیده ایم. دیگر ایران به این موضوع اعتمادی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقوی حسینی: جمهوری اسلامی در 60 روزه آینده اقدامات اروپایی ها را رصد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقوی حسینی: جمهوری اسلامی در 60 روزه آینده اقدامات اروپایی ها را رصد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید