رژه 12هزار نفری نئونازی ها مقامات آلمان را نگران نموده است

تهران - خبرنگاران - خبرگزاری د. پ. آ از نگرانی مقامات آلمانی از فعالیت های اخیر گروه های نئونازی از جمله رژه 12 هزار نفری آنان در ایالت زاکسن اطلاع داد.

رژه 12هزار نفری نئونازی ها مقامات آلمان را نگران نموده است

به گزارش خبرنگاران، به نوشته این خبرگزاری در پی قدرت نمایی نئونازی ها در خیابان های شهر پلاون واقع در ایالت زاکسن آلمان، مقامات این کشور از جمله هایکو ماس وزیر خارجه در خصوص گسترش تفکرات افراط گرایانه هشدار دادند.

ماس در یک گفت وگوی رسانه ای گفت: وقتی بازهم شاهد رژه نئونازی ها آن هم باحضور بیش از 12هزار نفر در خیابان هایمان هستیم، نباید به راحتی از کنار این موضوع عبور کنیم.

وی با ابراز تاسف از افزایش شمار هواداران افکار افراطی بر لزوم پاک کردن خیابان ها و فضای مجازی از این مسائل تاکید نمود.

روز اول می هواداران حزب راست افراطی موسوم به راه سوم با لباس های یک دست، پس از راهپیمایی در خیابان های مختلف پلاون در مرکز این شهر تجمع کردند.

هر چند این اقدام با مجوز مقامات شهری انجام گرفته بود اما انتقادهای شدیدی را متوجه آنان کرد.

در واکنش به این اقدام هورست زهوفر وزیر کشور آلمان از حزب سوسیال مسیحی، آن را شرم آور خواند و اضافه نمود: باید از تمام توان و امکانات یک جامعه آزاد برای جلوگیری از تکرار مجدد این صحنه ها و توقف افراط گرایی در کشور استفاده کنیم.

در همین حال نمایندگان احزاب چپ، سوسیال دموکرات و سبزها در ایالت زاکسن در مجلس ایالتی زاکسن اقدام نئونازی ها را محکوم نموده و از لزوم تغییر قوانین برای ممانعت از ابراز وجود افراط گرایان سخن گفتند.

سال گذشته نیز هزاران نفر از نئونازی ها در سالروز تولد هیتلر در شهر اوستریتس این ایالت تجمع کردند که این اقدام با انتقاد شدید رسانه ها و مقامات آلمانی روبرو شد.

اروپام**6143**2040

منبع: ایرنا

به "رژه 12هزار نفری نئونازی ها مقامات آلمان را نگران نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه 12هزار نفری نئونازی ها مقامات آلمان را نگران نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید