خبرنگاران پایش دوره ای صنایع در کهگیلویه و بویراحمد انجام می گردد

یاسوج- خبرنگاران- معاون نظارت و پایش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پایش و نمونه برداری از صنایع بصورت دوره ای در هشت شهرستان شروع شده است.

خبرنگاران پایش دوره ای صنایع در کهگیلویه و بویراحمد انجام می گردد

عبدال دیانتی نسب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: کارشناسان این معاونت با هماهنگی اداره آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان بصورت همزمان و هماهنگ در هشت شهرستان استان پایش دوره ای صنایع خود را شروع نموده اند.

وی اضافه کرد: این برنامه در راستای پایش های دوره ای از صنایع شهرستان ها با هدف نظارت کامل جهت انجام الزامات زیست محیطی در فرایند فراوری محصول در صنایع و کارگاه های فراوریی این شهرستان انجام گرفته است.

دیانتی نسب با اشاره به اهمیت رعایت ضوابط و الزام های زیست محیطی توسط واحدهای فراوریی و خدماتی در جلوگیری از بروز آلودگی های زیست محیطی، از تمامی صاحبان صنایع خواست تا نسبت به انجام تعهدات خود در قبال حفاظت از محیط زیست مسئولانه تر برخورد نمایند.

وی عنوان نمود: در این پایش از خروجی پساب واحدهای فعال جهت آنالیز وضعیت آلایندگی آنها نمونه برداری می گردد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: زمانی که خط فراوری صنایع به صورت مرتب فعالیت کند، به مرور زمان و در صورت عدم راهبری و نگهداری مناسب این خط فراوری مستهلک، سیستم تصفیه فاضلاب و فیلتراسیون خط فراوری کارایی خود را از دست می دهد و به تبع آن انتشار پارامترهای آلاینده نیز افزایش می یابد.

وی اعلام کرد: بر همین اساس اداره های کل حفاظت محیط زیست باید نظارت بر این صنایع را به صورت مستمر انجام دهند تا اگر واحدی آلودگی محیطی، خاک و هوا داشته باشد، بر اساس آن آلایندگی به آن واحد اخطارهای لازم داده گردد.

دیانتی نسب گفت: اگر این واحد تا زمان معین شده مسائل خود را برطرف نکند اداره کل حفاظت محیط زیست از ابزارهای بازدارنده خود استفاده می نماید و در صورت فقدان همکاری واحد صنعتی در برطرف آلایندگی مطابق قانون واحد به مراجع قضائی ارجاع خواهد شد.

سال گذشته 35 واحد فراوریی آلاینده زیست محیطی در این استان شناسایی شد که کارخانه های شن و ماسه حاشیه رودخانه بشار از جمله این واحدها بودند.

به گفته مسئولان عمق رودخانه بشار اکنون بیشتر از پنج متر پایین رفته و تأسیسات عبور داده شده از زیر بستر، این رودخانه را با خطر روبرو نموده است.

در حاشیه این رودخانه بیش از ده ها واحد فراوریی شن و ماسه وجود دارد که بدون مجوز، سالانه افزون بر هزاران تن شن و ماسه از بستر رودخانه برداشت می نمایند و همچنان هم به فعالیت خود ادامه می دهند.

کهگیلویه و بویراحمد دارای 13 شهرک و ناحیه صنعتی فعال است.

9868/ 1662

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پایش دوره ای صنایع در کهگیلویه و بویراحمد انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایش دوره ای صنایع در کهگیلویه و بویراحمد انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید