حذف ویدئوهای نژادپرستانه از یوتیوب

یوتیوب اعلام نموده ویدئوهایی با محتوای نفرت پراکنی و افراط گرایی مانند محتواهای مروج نژادپرستی و همچنین ویدئوهای فریبکارانه را از پلتفرم خود حذف می نماید.

حذف ویدئوهای نژادپرستانه از یوتیوب

یوتیوب از برنامه خود برای مهار گسترش نفرت پراکنی، دیدگاه های افراطی و محتوای غلط در پلتفرم خود رونمایی کرد. این در حالی است که از شیوه کنترل و آنالیز ویدئوها در این شبکه اجتماعی بشدت انتقاد شده است.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت برای حذف ویدئوهایی که خشونت و افراط گرایی را ترویج می نمایند، گام های بیشتری بر می دارد. چنین مواردی شامل ویدئوهایی با محتوای نازیسم و نژادپرستانه می گردد. علاوه بر آن یوتیوب ویدئوهای فریبکارانه (که تراژدی های واقعی را نفی می نمایند) نیز حذف خواهد نمود.

کارشناسان پیش بینی می نمایند این اقدام به حذف هزاران کانال و ویدئو منجر می گردد که محتوای آنها برخلاف سیاست های جدید است.

البته یوتیوب به طور دقیق تعیین ننموده چه محتوای خاصی تحت تأثیر این سیاست جدید حذف خواهد شد. در هرحال این سیاست از هم اکنون اجرایی شده است. اما ممکن است ماه ها طول بکشد تا سرعت حذف ویدئوها با چنین محتواهایی بیشتر گردد.

علاوه بر تمام این موارد یوتیوب اعلام نموده دسته بندی محتواهایی که تحت این سیاست قرار می گیرند، در چند ماه آینده گسترش می یابند.

،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "حذف ویدئوهای نژادپرستانه از یوتیوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف ویدئوهای نژادپرستانه از یوتیوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید