جف بزوس برای طلاق به توافق رسید؛ جدایی 38 میلیارد دلاری

طلاق بین بنیان گذار آمازون، جف بزوس و همسرش نهایی شد و طبق گزارش بلومبرگ، بخشی از سهام آمازون به ارزش 38.3 میلیارد دلار در اختیار مکنزی بزوس قرار می گیرد. در ماه آوریل، آمازون اعلام نمود که پس از اتمام روند این طلاق در دادگاه، 4 درصد از سهام این شرکت یا 19.7 میلیون سهم آمازون به مکنزی بزوس منتقل می گردد و با این کار خانم بزوس در رتبه چهارم ثروتمندترین زنان جهان جای می گیرد.

جف بزوس برای طلاق به توافق رسید؛ جدایی 38 میلیارد دلاری

در ماه ژانویه، این زوج ثروتمند با انتشار یک بیانیه در توییتر از قصد خود برای طلاق دریافت خبر دادند و با این کار نگرانی های زیادی در خصوص کاهش قدرت جف بزوس در زمینه تصمیم گیری های شرکت آمازون مطرح شد. البته جف بزوس 12 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد که ارزش این مقدار سهام به 114.8 میلیارد دلار می رسد و همچنان ثروتمندترین فرد دنیا باقی می ماند. خانم مکنزی بزوس هم اعلام نموده که علی رغم دریافت بخش از سهام این شرکت، قدرت رای مربوط به این سهم ها را به همسر سابق خود اعطا می نماید.

خانم بزوس همچنین اعلام نموده که به طرح بشردوستانه وارن بافت و بیل گیتس (بنیان گذار مایکروسافت) ملحق می گردد و این یعنی نیمی از ثروت خود را به خیریه می بخشد.

منبع: Gadgets Show

منبع: دیجیکالا مگ

به "جف بزوس برای طلاق به توافق رسید؛ جدایی 38 میلیارد دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جف بزوس برای طلاق به توافق رسید؛ جدایی 38 میلیارد دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید