ترامپ سفر خود به انگلیس را با حمله به صادق خان شروع کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از هافینگتون پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در روزهای گذشته با اظهار نظر در خصوص عروس خاندان سلطنتی انگلیس، حاشیه ساز شده بود، سفر خود به انگلیس را با حمله به صادق خان شهردار لندن، شروع کرد و وی را یک بازنده توصیف کرد.

ترامپ سفر خود به انگلیس را با حمله به صادق خان شروع کرد

ترامپ در خصوص صادق خان گفت: صادق خان در مقام شهرداری لندن واقعاً کار مسئله ای را انجام می دهد و با الفاظی زننده و احمقانه درباره سفر رئیس جمهور آمریکا مهمترین متحد انگلیس به لندن سخن می گوید. او یک بازنده نچسب است و باید بر روی جرایم موجود در لندن تمرکز کند نه من.

ترامپ در ادامه گفت: خان مرا به یاد شهردار گنگ و بی کفایت نیویورک یعنی دبلاسیو که او نیز کار سختی را انجام می دهد می اندازد در حالیکه نصف وی قد دارد.

رئیس جمور آمریکا در ادامه گفت: هر اتفاقی که بیافتد من یک دوست بزرگ برای انگلیس خواهم بود و من درباره این سفر خوشبین هستم.

در روزهای گذشته صادق خان، شهردار پایتخت انگلیس، الفاظی را که دونالد ترامپ برای کسب محبوبیت میان طرفدارانش استفاده می نماید، با زبان فاشیست های قرن بیست مقایسه نموده است.

گاردین به نقل از وی گزارش داده بود: ترامپ یکی از نمونه های برجسته تهدید دنیای در حال رشد است. راست گرایان افراطی که در حال حاضر در تمام دنیا شهرت کسب می نمایند، حقوق، آزادی ها و ارزش های ما را که در نتیجه کار و زحمت ما به دست آمده، تهدید می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ سفر خود به انگلیس را با حمله به صادق خان شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ سفر خود به انگلیس را با حمله به صادق خان شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید