استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل روبرو شد

به گزارش خبرنگاران، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) در اطلاعیه ای گفت: از اوایل امسال، شماری از تجهیزات مربوط به مدیریت یکپارچه تهدیدات سایبری(‫UTM) با نام های تجاری ‫سوفوس و ‫سایبروم مورد استفاده در کشور، به دلیل اعمال تحریم شرکت مادر (سوفوس) دچار مشکلاتی نظیر انقضای مجوز و محدودیت در خدمات شده اند.

استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل روبرو شد

این موضوع و راهکارهای برخورد با آن طی جلساتی با شرکت های وارد نماینده و خدمات دهنده عمده این محصولات مورد آنالیز نهاده شد. لذا سازمان ها و شرکت های مصرف نماینده این تجهیزات توجه داشته باشند که این موضوع سراسری بوده و بهره برداران مختلف را تحت تأثیر قرار داده است.

بنابراین توصیه می گردد حداکثر همکاری بین شرکت های تأمین نماینده و مصرف نماینده جهت اتخاذ راهکارهای جایگزین صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگاران، مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) یکی از توابع مدیریت امنیت است که به ادمین شبکه این امکان را می دهد تا دامنه گسترده ای از کاربردهای امنیتی و تجهیزات زیرساختی را با استفاده از یک ابزار مدیریتی، مانیتور و مدیریت کند.

UTM ها به صورت عمومی شامل سرویس های ابری، دستگاه های شبکه، فایروال ها، دستگاه های تشخیص اختلال در شبکه، ضدبدافزارها، ضد اسپم ها، ضد فیلترینگ محتوا و… هستند که شبکه را در مقابل تهدیداتی از جمله هرزنامه ها، بدافزارها، برنامه های کلاهبرداری، ویروس ها، حملات هکرها و … محافظت می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل روبرو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل روبرو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید