اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری ، تی شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد

آزادکار وزن 61 کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای جام ساساری ایتالیا به دلیل این که با تی شرت ورزشی بر روی سکوی اهدای مدال حاضر شد، مدال طلای خود را با سهل انگاری از دست داد.

اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری ، تی شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام ساساری که از جمله رویدادهای مؤثر در رنکینگ کشتی گیران جهت حضور در رقابت های جهانی بوده و به همین دلیل، کسب مدال در آ ن از اهمیت بالایی برخوردار است، اتفاقی عجیب رخ داد که باعث شد مدال طلای این وزن از محمدباقر یخکشی گرفته گردد.

در جریان دیدار فینال وزن 61 کیلوگرم این رقابت ها محمد باقر یخکشی مقابل رسول کالیف، دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2014 از قزاقستان با نتیجه 7 بر 2 پیروز شد و به مدال طلا رسید اما به دلیل اینکه در هنگام توزیع مدال با تی شرت بر روی سکو حاضر شد، مسئولان برگزارکننده وی را دیسکالیفه کردند و مدال طلا از وی گرفته شد!

با دیسکالیفه شدن یخکشی، مدال طلا به کالیف از کشور قزاقستان رسید.

اینکه چرا کادر فنی تیم ملی بی اطلاع از قوانین بین المللی اجازه داد یخکشی با تی شرت ورزشی بر روی سکو حاضر گردد، جای سوال است؛ اتفاقی که باعث شد مدال طلای وی با سهل انگاری به راحتی از دست برود.

مسابقات وزن 61 کیلوگرم در دو گروه به صورت دوره ای برگزار گردید و محمدباقر یخکشی در دور اول مقابل محمد لاکل از الجزایر با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد الک هوور از آمریکا گذشت و در دور سوم با نتیجه 10 بر 7 مغلوب راهول آواره از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد. یخکشی در این مرحله اولدزیسلاو آندریف از بلاروس را با نتیجه 3 بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری ، تی شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری ، تی شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید